Aktualnosci
OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 Niedziela Wielkiego Postu    22-03-2020
« powrót do Aktualności

 

1. Obowiązywanie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. oraz zarządzeń zawartych w Dekretach Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego zostaje przedłużone do Wielkiej Środy. Nie będzie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Podczas każdej Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób.

2. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego i  Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do adopcji dziecka poczętego i modlitwy w intencji pełnej ochrony życia poczętego. Do wystawionej skarbony można złożyć ofiarę  na Fundusz Obrony Życia.

3. Biuro parafialne jest nieczynne do odwołania. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchamia zbiórkę, która pozwoli zakupić respirator. Zostanie on przekazany do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Na sprzęt organizacja planuje uzbierać i przeznaczyć 95 tys. zł. Zbiórkę można wseprzeć za pomocą strony internetowej https://caritaspoznan.pl/respirator

5. Zgodnie z zaleceniami Kurii Metropolitalnej, pragniemy zaproponować dodatkową okazję do spowiedzi świętej codziennie w godzinach od 17.00 do 18.30 w kaplicy dziecięcej.
Prosimy potraktować tę okazję już jako spowiedź przedświąteczną, nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę, aby nie tworzyć kolejek i tłumów.  Z tego względu kaplica zostaje wyłączona z użytku do czasu odwołania.
Od dziś nie można wchodzić do kościoła wejściem bocznym przez kaplicę.
Od 17.00 do 18.30 codziennie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

                                              W minionym tygodniu do Pana Boga odeszli
                                                   + Aleksy Tylek, lat 75, ul. Rycerska
                                                   + Janina Dworzyńska lat 89, ul. Rycerska
                                                   + Stefania Karkut, lat 70, ul. Grochowska

« powrót do Aktualności