Aktualnosci
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA WIELKANOCNA    08-04-2018
« powrót do Aktualności

1.  Dzisiaj w naszej parafii  modlimy się o powołania do służby w Kościele.  Klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego zbierają ofiary na potrzeby tej uczelni.

 

2.  Dzieci komunijne przychodzą w tym tygodniu na katechezę do salek. Klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 90 i innych szkół w poniedziałek o godz. 17.00.
Klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 74 przychodzą w czwartek o godz. 17.00. Alby dla dzieci komunijnych do odbioru we wtorek - chłopcy o godz. 17.00, a dziewczynki o 17.30.

 

3.  We wtorek o godz. 18.00 Msza św. hospicyjna w dolnym kościele.

 

4.  W każdy III czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego. Msza św. ma charakter intencji zbiorowych, tzn. intencje z prośbą i podziękowaniem w różnych sprawach Bogu wiadomych, można składać w biurze parafialnym bądź w zakrystii jako intencje za wstawiennictwem sługi Bożego, prosząc dobrego Boga również o cud za Jego przyczyną. W tym miesiącu przypada to 19 kwietnia.

W tym dniu gościć będziemy ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego, który po Eucharystii dokona poświęcenia i otwarcia izby pamięci sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy drogich parafian, a szczególnie tych, którzy znali osobiście ks. proboszcza Aleksandra.

 

5.  Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza na spotkanie na salkę w sobotę 21 kwietnia o godz. 11.00.

 

6.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dar Serca dla podopiecznych parafialnego zespołu Caritas.

 

7.  Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Plan pielgrzymki jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Pierwsze spotkanie dla uczestników odbędzie się w piątek 27 kwietnia po wieczornej Mszy św. w salce przy biurze parafialnym.

 

8.  W lipcu, w dniach od 9 - 19 planowana jest także międzyparafialna pielgrzymka na Białoruś . Spotkanie informacyjne, prezentacja trasy  i zapisy 17 kwietnia o godz. 19.00 w salce przy biurze parafialnym.

 

 

 

W minionym  tygodniu odeszli  do Pana Boga

 

                   + Janina Wójcik lat 95, ul. Trybunalska

                   + Eugeniusz Pluciński, lat 89, ul. Grunwaldzka

                   + Zofia Kryś, lat 92, ul. Włodkowica

                   + Augustyn Ponikiewski, lat 98, ul. Promienista

« powrót do Aktualności