Aktualnosci
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24 Niedziela Zwykła    09-09-2018
« powrót do Aktualności

1.Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Dar Serca dla  podopiecznych parafialnego zespołu Caritas. Zebranie zespołu w poniedziałek o godz. 16.00.

 

2.   Spotkanie dla bierzmowanych we wtorek po Mszy św. wieczornej – kl. III gimnazjum  w bocznej kaplicy. Klasy 8-sme  - w salce przy biurze parafialnym.

                                                                  

3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona   Polski  a w piątek św. Mateusza.

 

4. W czwartek 20 września modlimy się na Mszy św. o godz. 18.30 w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Woźnego. W tym dniu gościć  będziemy ojca Stanisława Tasiemskiego dominikanina. Msza święta ma charakter intencji zbiorowych, tzn. intencje z prośbą i z podziękowaniem w różnych sprawach Bogu wiadomych, można składać w biurze parafialnym, bądź w zakrystii jako intencje mszalne za wstawiennictwem Sługi Bożego, prosząc dobrego Boga również o cud za Jego przyczyną.

 

5. Stowarzyszenie Katyń Poznań zaprasza na Mszę     świetą w intencji Ofiar Ludobójstwa Katyńskiego – województwa poznańskiego, których    nazwiska są wypisane na odsłoniętej prze rokiem Tablicy Pamięci w dolnym kościele - kaplicy św. Józefa. Mszę świętą w dniu 21 września o godz. 12.00 odprawi ks. bp Zdzisław Fortuniak przy udziale zaproszonych gości i pocztów sztandarowych.


6. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach od kilku lat zmaga się z budową kościoła na nowym osiedlu. Od roku proboszczem tej  Parafii   jest ks. Kanonik Jerzy Ranke – przed 12 laty wikariusz w naszej parafii. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych ks. prob. Jerzy będzie prosił o materialną pomoc dla tego   wielkiego dzieła w którym  i my możemy dołożyć swoją cegiełkę dla chwały Bożej.

 

7. Spotkanie Duszpasterstwa Młodych Cantinus – w niedzielę o godz. 19.30.                                                                                  

 

                                                                                                                                   

                         W minionym tygodniu odeszli  do Pana Boga

 

                         + Marta Gelc lat 89 ul. Marcelińska

                         + Jadwiga Gniewowska lat 58 ul. Racławicka

       

« powrót do Aktualności