Aktualnosci
OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Najświętszej Trójcy    16-06-2019
« powrót do Aktualności

 

1.  Dzisiaj klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego zbierają ofiary na potrzeby tej uczelni.
            
2. Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek  o godz. 18.00.

3. We wtorek o godz.18.00 msza św. hospicyjna w dolnym kościele.

4. W środę o godz. 18.30 - wieczorną Mszą św. z Nieszporami i procesją wokół kościoła rozpoczynamy Uroczystość Bożego Ciała.

5. Dziewczynki zapraszam na próbę sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała w poniedziałek o godz. 17.30.

6.  W czwartek w samą uroczystość Msze św. w porządku niedzielnym do południa. Nie ma Mszy św. o godz. 10.00 w dolnym kościele. Po południu nabożeństwem Nieszporów o godz. 16.40 rozpoczynamy naszą parafialną procesję z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy trasą jak co roku, a więc  ul. Grunwaldzką, Grochowską,Promienistą i Sowińskiego. Po procesji Msza św. w kościele, którą będzie celebrował ks. neoporezbiter Leonid Czułajewski. Ołtarze jak w roku ubiegłym przygotowują: pierwszy i drugi ołtarz – wspólnoty neokatechumenalne, trzeci ołtarz - Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej, czwarty ołtarz - młodzież i lektorzy. Bardzo proszę mężczyzn o pomoc w rozwiezieniu konstrukcji ołtarzowych  w Święto Bożego Ciała o godz. 9.30 na miejsca stacyjne przy ul. Grochowskiej, Promienistej i Sowińskiego, a po procesji proszę o zwiezienie tych konstrukcji. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków przez całą oktawę Bożego Ciała – prosimy też o kwiaty dla dzieci - można przynosić  do zakrystii. Wszystkich parafian zachęcam  do tego publicznego aktu wyznania wiary przez dekoracjswoich domów oraz udział w modlitwie i śpiewie na procesji. 

 7.  Tradycyjna procesja ulicami miasta Poznania do Katedry rozpocznie się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną, sprawowaną przez Księży Biskupów z Arcypasterzem i księżmi Neoprezbiterami o godz. 10.00 w kościele Bożego Ciała. Jesteśmy zaproszeni do współuczestnictwa. Do udziału proszone są   poczty sztandarowe.

 8.  Z racji uroczystości Bożego Ciała, Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego została przeniesiona na czwartek 27 czerwca, o godz. 18.30

 9.  Msza św. zakończenie roku szkolnego:
 We wtorek 18 czerwca:
 Dla szkoły Podstawowej nr 90  o godz. 10.45,
 Dzieci ze szkoły Podstawowej  nr 74 przyjdą we wtorek na Mszę św. wieczorną
 Młodzież z Liceum nr XI we wtorek o godz.10.00 – dolny kościół
 Zespół Szkól Ekonomicznych  w środę o godz.8.30 – dolny kościół
              
10.  Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki z dniem 1 lipca powołuje księdza dr Wojciecha Muellera na samodzielną placówkę jako proboszcza do parafii św. Krzyża w Kobylnicy. Natomiast ks. mgr Arkadiusz Frąckowiak z dniem 25 sierpnia powołany zostaje do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu. Czcigodnym kapłanom dziękujemy za wszelką posługę duszpasterską jaką czynili przez te sześć i pięć lat pobytu w naszej parafii życząc obfitych łask i darów Ducha Świętego w dalszej posłudze Chrystusowi w Jego Winnicy. Księdza Wojciecha dalej prosimy by czynił stosowne działania przy procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego i prowadził comiesięczne modlitwy, Msze św. za wstawiennictwem Sługi Bożego. Do pomocy duszpasterskiej skierowuje ks. Arcybiskup z dniem 1 lipca ks. lic.  Waldemara Babicza dotychczasowego proboszcza w Żabnie, który opuszcza swą placówkę z racji zdrowotnych oraz ks. mgr Michała Husiara z dniem 24 sierpnia, który pracował jako wikariusz w parafii św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. Nowych duszpasterzy przyjmujemy otwartym sercem i polecamy wstawiennictwu  Matki Bożej oraz Słudze Bożemu ks. Aleksandrowi Woźnemu.

11. Ksiądz profesor prałat Jan Kanty Pytel pragnie serdecznie podziękować Parafianom za okazaną życzliwość, pamięć i modlitwę z racji Jubileuszu 65 rocznicy święceń kapłańskich. Zachęcamy do lektury ostatnio wydanej książki księdza Profesora „Chodzę za Tobą, Chryste”. Medytacje dlawszystkich na każdy dzień roku.

12.  W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na Dar Serca dla podopiecznych parafialnej Caritas.

13. Wyjazd na pielgrzymkę  do Lichenia i Lądu 24 czerwca o godz.7.00 sprzed kościoła.
   

                                       W minionym tygodniu odeszli do Pana

                                    +  Janina  Nowicka lat 93, ul. Grochowska

            

 

« powrót do Aktualności