Aktualnosci
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA    15-10-2017
« powrót do Aktualności

1.  W piątek 20 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego - Patrona naszej Świątyni i Parafii. Dla nas jest to uroczystość odpustowa. W tym dniu nawiedzając naszą Świątynię możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami - stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencji Ojca św. Msze św. w tę uroczystość o godz. 7.00, 8.00. 9.30 i suma odpustowa o godz. 18.30.

Głównym celebransem będzie ks. Rościsław Grabovskyi, który przed dwoma laty przygotowywał się do święceń kapłańskich w naszej parafii posługując jako diakon. Aktualnie duszpasterską posługę czyni w parafii niedaleko Winnicy na Ukrainie.

Zapraszam drogich Parafian do wspólnego świętowania. O ile pogoda dopisze uroczystość zakończymy procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Z racji uroczystości na terenie administracyjnym Parafii post piątkowy nie obowiązuje.

 

2.  Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00. Dzieci zapraszam szczególnie we wtorek i czwartek na godz. 17.30.

 

3.  Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na "Dar Serca" na potrzeby podopiecznych parafialnego zespołu "Caritas". Zebranie zespołu w poniedziałek o godz. 16.00.

 

4.  Msza hospicyjna we wtorek 17 października o godz. 18.00 w dolnym kościele.

 

5.  Katecheza dla młodzieży klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 18.30 w salce nr 8.

 

6.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III gimnazjum w środę 18 października po Mszy św. wieczornej.

 

7.  W każdy III czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się w intencji beatyfikacji ks. Aleksandra Woźnego. W tym miesiącu przypada to 19 października.

Msza św. ma charakter intencji zbiorowych, tzn. intencje z prośbą i podziękowaniem w różnych sprawach Bogu wiadomych, można składać w biurze parafialnym bądź w zakrystii jako intencje za wstawiennictwem Sługi Bożego, prosząc dobrego Boga również o cud za Jego przyczyną.

 

8.  Spotkanie Duszpasterstwa Młodych "Cantinus" w niedzielę o godz. 19.30.

 

 

Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu

 

                            + Tadeusz Sikora, lat 94,  ul. Słoneczna

                            + Bolesław Szwed, lat 96,  ul. Marcelińska

                            + Wiesława Budniewska, lat 78,  ul. Słoneczna

« powrót do Aktualności